Leczenie dzieci

Zadbaj o zdrowe zęby i piękny uśmiech swojego dziecka

Zdrowe zęby brak jakichkolwiek ubytków oraz  prosty zgryz, który jest podstawą nie tylko ładnego wyglądu całej buzi. Warto pamiętać, że krzywy zęby nie jest wyłącznie defektem natury estetycznej, ale przede wszystkim stanowi poważną wadę ortodontyczną. Wadę, która – jeśli nie jest leczona – może doprowadzić problemów z prawidłową wymową oraz wielu dolegliwości zdrowotnych.

Krzywego zgryzu nie można bagatelizować

Przyczyn krzywego zgryzu jest wiele: począwszy od wad wrodzonych, poprzez ssanie kciuka, zbyt długie ssanie smoczka, a skończywszy na przedwczesnej utracie zębów mlecznych. Skutkiem takiego stanu mogą być wady wymowy, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Krzywe zęby nie są w stanie dokładnie rozgniatać pokarmu, efektem czego zaburzony może zostać proces trawienia. Pozostaje jeszcze kwestia estetyczna, która – choć stanowi najmniejszy problem – w wieku nastoletnim lub dorosłym może być przyczyną poważnych kompleksów. Dlatego o proste zęby należy zadbać już na etapie wieku dziecięcego.

Oddaj dziecko w ręce doświadczonych ortodontów

Jeśli zauważysz niepokojące zmiany w obrębie zgryzu, nie bagatelizuj tego. Jeżeli Twoją uwagę zwraca asymetria w rysach twarzy, widoczne wady zgryzu, wada wymowy, szkodliwe nawyki (wieloletnie ssanie smoczka czy picie z butelki ze smoczkiem), oddychanie ustami, nie ignoruj takich sygnałów. Zgłoś się do ortodonty, który spojrzy specjalistycznym okiem i podejmie odpowiednie kroki.

Profesjonalne leczenie ortodontyczne obejmuje przede wszystkim:

  • kontrolę narządu żucia u dzieci w okresie ich wzrostu,
  • przeciwdziałanie morfologicznym i czynnościowym zaburzeniom narządu żucia,
  • terapię zaburzeń narządu żucia w wieku dziecięcym i nastoletnim.

Leczenie ortodontyczne polega na opracowaniu indywidualnego planu leczenia w oparciu o problemy konkretnego dziecka. Tylko wtedy terapia przyniesie odpowiednie rezultaty i pozwoli przywrócić ładny uśmiech – bez jakichkolwiek wad.

Nasi ortodonci to lekarze z wieloletnim doświadczeniem stomatologicznym. Stworzeni do pracy z dziećmi, wykazują empatię, zrozumienie i odpowiednie podejście. Podczas wizyty stwarzają przyjazną atmosferę. Aurę, która eliminuje wszelkie lęki i obawy. Aurę, dzięki której najmłodsi pacjenci nie boją się, lecz dzielnie współpracują z ortodontą.

Już teraz zgłoś się do nas i wybierz dogodny termin wizyty.