Tomografia 3D

Poznaj nową jakość w diagnostyce stomatologicznej

Odpowiednio przeprowadzone leczenie to nie tylko zasługa wybitnych stomatologów. To także nowej generacji sprzęt, dzięki któremu możliwa jest jeszcze precyzyjniejsza diagnoza. To właśnie trafne rozpoznanie schorzenia pozwala wybrać optymalną metodę leczenia, dzięki której zęby pacjenta znów będą zdrowe i estetyczne.

Tomografia 3D – badanie stomatologiczne na miarę XXI wieku

Dbając o jakość wykonywanych usług, nasze gabinety wyposażone są w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Dzięki temu oferowana przez nas tomografia 3D pozwala precyzyjnie zobrazować stan uzębienia, ułatwiając postawienie trafnej diagnozy i ustalenie optymalnego planu leczenia.

Tomografia 3D jest badaniem komputerowym, które do minimum eliminuje błędy w rozpoznaniu schorzenia. Doskonale sprawdza się podczas planowania leczenia z zakresu implantologii. Dokładne zdjęcie pozwala określić ilość kości znajdującej się w miejscu wszczepienia implantu. Efekt? Możliwość jeszcze precyzyjniejszego dobrania wielkości implantu, co przekłada się na powodzenie zabiegu. Ponadto badanie z wykorzystaniem tomografu ułatwia dokładne wskazanie lokalizacji zębów zatrzymanych oraz umożliwia identyfikację zębów nadliczbowych, co podnosi skuteczność leczenia ortodontycznego.

Tomografia 3D – wysoka skuteczność i bezpieczeństwo

Tomografia 3D jest bezinwazyjnym i bezbolesnym badaniem stomatologicznym, wykorzystywanym zarówno w implantologii, ortodoncji, jak i leczeniu endodontycznym.

W przeciwieństwie do badania rentgenowskiego, sprzęt generuje bardzo niskie dawki promieniowania, które pozostają bez wpływu na ludzki organizm. Wysoka precyzja oraz krótki czas wykonywania zdjęcia przekłada się na skuteczność w planowaniu leczenia stomatologicznego.