Chirurgia

W Duo-Dental oferujemy Państwu profesjonalne usługi chirurgii stomatologicznej, która obejmuje pełną gamę zabiegów stosowanych w przypadku tkanek miękkich i twardych wymagających kompleksowego leczenia, także ze wskazań implantologicznych i ortodontycznych. Dzięki nowoczesnemu zapleczu jesteśmy w stanie przeprowadzać zabiegi skutecznie i bezboleśnie dla pacjenta.

Standardowo zabiegi chirurgii włączają ekstrakcję, czyli usuwanie zębów. Może ono następować z powodu zbyt późno podjętego leczenia, gdy ząb nie jest już możliwy do rekonstrukcji, także wskutek zaleceń innych specjalistów jak ortodonta, który poleca usunięcie zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego. W tym przypadku ortodoncja najczęściej wymaga ekstrakcji z powodu zbyt dużego stłoczenia zębów lub też dla odsłaniania zębów zatrzymanych, by wprowadzić je do łuku zębowego. Ponadto zabiegi chirurgii stomatologicznej prowadzone są w usuwaniu zębów mądrości, które mogą rosnąć nieprawidłowo, powodując zagrożenie dla stanu pozostałych zębów.

W Duo-Dental realizujemy ponadto zabiegi chirurgiczne tkanek miękkich, w tym podcięcie wędzidełka oraz usuwanie przerostu brodawek dziąsłowych. Stosujemy bezkrwawe metody elektrochirurgii. Wykonujemy leczenie przedprotetyczne, które ma na celu wygładzenie zniekształceń zębowych oraz leczenie zmian chorobowych błony śluzowej i kości. Zajmujemy się także chirurgią przyzębia.

W celu odbudowy kości i usunięcia kieszeni kostnych oraz w przypadku rozchwianych zębów stosujemy technikę sterowanej regeneracji kości z użyciem nowoczesnego sprzętu i materiałów (EMDOGAIN/STRAUMANN SUISSE; BIO-OSS,BIO-GUIDE/GEISTLICH SUISSE). Także wykonujemy zabiegi z potrzeb wynikających z leczenia implantologicznego, które dotyczą wszczepiania implantów zębowych, augmentacji – odbudowy kości wyrostka zębodołowego oraz zaopatrzenia zębodołu po ekstrakcjach.

Klinika stomatologiczna Duo-Dental – chirurgia stomatologiczna, implantologia, ortodoncja – Jabłonna, Legionowo Nowy Dwór Mazowiecki – zapraszamy do wybrania naszych usług!