Leczenie Endodontyczne

Leczenie endodontyczne zębów, które nazywane jest także leczeniem kanałowym, jest procedurą, która polega na usunięciu nerwu mieszczącego się wewnątrz zęba oraz miazgi zęba, a następnie uzupełnieniu przestrzeni z użyciem specjalnych materiałów. W Duo-Dental nasz stomatolog zadba o to, aby było ono bezbolesne i skuteczne.

Endodoncja, która jest działem stomatologii zachowawczej, zajmuje się diagnostyką i leczenie chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Najczęściej wykorzystywaną metodą leczenia jest leczenie endodontyczne. W naszym gabinecie to stomatologia wspomagana nowoczesnymi technologiami dla najlepszych efektów.

Leczenie odbywa się na jednej wizycie lub rozłożone jest na kilka wizyt zależnie od zakresu prac niezbędnych do wykonania. W leczenia endodontycznym wykorzystujemy koferdamę, czyli specjalny materiał izolujący z lateksu, który odizolowuje ząb od okolicznych i umożliwia skuteczne jego opracowanie, poprawia komfort pacjenta i tworzy higieniczne warunki podczas zabiegu.

Do opracowywania kanałów zębowych wykorzystujemy nowoczesny sprzęt przeznaczony do precyzyjnego mierzenia wielkości kanałów – endometry, które współpracują z kierowanymi mikroprocesorowo silnikami endodontycznymi (TRI AUTO ZX/MORITA JAPAN; SIROENDO/SIRONA GERMANY). W rozszerzaniu kanałów wykorzystujemy maszynowe (FKG SUISSE; MAILEFER SUISSE) oraz ręczne (VDW GERMANY; MANI JAPAN) narzędzia. Podczas zabiegu stosujemy także mikroskop (SELIGA MICROSCOPE) pozwalający na precyzyjne opracowanie kanałów dla optymalnych rezultatów. Po zakończeniu opracowania aplikujemy gorącą płynną gutaperkę (OBTURA/SPARTAN USA; TOUCH&HEAT/SYBRONENDO USA) do wypełnienia kanałów. Po zakończeniu leczenia jego skuteczność jest kontrolowana z użyciem radiowizjografii cyfrowej (SIDEXIS/SIRONA GERMANY).

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług leczenia endodontycznego – dzięki zaawansowanemu zapleczu i naszemu wieloletniemu doświadczeniu w gabinecie Duo-Dental wyróżnia się ono najwyższą skutecznością i zadowoleniem pacjentów!