Panorama

Zdjęcie panoramiczne – krok w stronę precyzyjnej diagnostyki stomatologicznej

Od skuteczności leczenia stomatologicznego zależy dalszy stan uzębienia. Dlatego ogromną rolę odgrywa precyzyjna diagnostyka obejmująca jednocześnie niezwykle szczegółowej kontroli stanu uzębienia, kości żuchwy czy szczęki. Pomaga w tym panorama, czyli zdjęcie rentgenowskie w wersji panoramicznej. Pozwala to na uzyskanie bardzo precyzyjnego obrazu, także z wiernym odwzorowaniem krzywizn. Dzięki temu dentysta jest w stanie uchwycić najdrobniejsze niekorzystne zmiany w strukturze uzębienia i podjąć trafną decyzję, co do dalszego leczenia.

Wysoka jakość zdjęcia to gwarancja precyzji

Panorama to zdjęcie, które wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Dzięki temu na obrazie można wychwycić najdrobniejsze nawet elementy, które mogą mieć wpływ na diagnostykę i ustalenie optymalnego planu leczenia. Bardzo często od niewielkich szczegółów niewidocznych na innych rodzajach zdjęć zależy skuteczność dalszego postępowania stomatologicznego.

Bezpieczeństwo gwarantowane

Panorama, choć jest zdjęciem rentgenowskim, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Pacjent zostaje zabezpieczony specjalnym fartuchem ochronnym, dzięki czemu nie odczuwa żadnych skutków ubocznych. Urządzenie wykonujące zdjęcia panoramiczne emituje bardzo niską dawkę promieniowania – w przypadku pantomografów cyfrowych jest to dawka niższa nawet o 70% w porównaniu ze sprzętem analogowym.

Nowoczesna technologia przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego zdjęcia panoramiczne można wykonywać także u dzieci – bez względu na wiek.