RTG – podstawowe badanie wspierające diagnostykę stomatologiczną

Wiedza oraz umiejętności stomatologa nie zawsze wystarczą, by opracować skuteczny plan leczenia. Ciężko jest wniknąć “do wnętrza” zęba, by sprawdzić stan miazgi czy korzenia. A tylko trafnie postawione rozpoznanie pozwala zapobiec niepożądanym skutkom ubocznym w postaci bolesności czy niedokładnie wyleczonego zęba.

RTG stomatologiczny jest podstawowym badaniem składającym się na procedurę diagnostyczną. Precyzyjnie wykonane zdjęcie jest w stanie dać lekarzowi dodatkowe informacje o tych strukturach, które nie są widoczne gołym okiem. Dzięki temu stomatolog jest w stanie w krótkim czasie wychwycić jakiekolwiek nieprawidłowości, ułatwiając rozpoznanie i przygotowanie trafnego planu leczenia.

Gwarantujemy bezpieczeństwo

Zdjęcia RTG nie cieszą się dobrą sławą z powodu możliwości napromieniowania. Warto jednak mieć świadomość, że sprzęt nowej generacji emituje niskie , a tym samym nieszkodliwe dawki promieniowania. A właśnie taki sprzęt znajduje się w naszej przychodni stomatologicznej. Dlatego zapewniamy każdego pacjenta, że badanie RTG jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym działaniem niepożądanym. Dodatkowo, by wzmocnić barierę ochronną, za każdym razem zakładany jest specjalny fartuch, który redukuje do minimum możliwość przenikania promieni rentgenowskich.

Zapewniamy wysoką precyzję

Urządzenie RTG pozwala na wykonanie zdjęcia punktowego. Jednak dzięki odpowiedniej konstrukcji sprzętu możliwe jest obrazowanie nie tylko pojedynczych zębów, ale także okolic wyrostka zębowego. Stanowi to gwarancję wysokiej precyzji, mającej wpływ na dalszą diagnostykę stomatologiczną oraz powodzenie w leczeniu.